Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

nieodmiennie cieszymy się z działalności popularyzatorskiej Członków naszego Stowarzyszenia. Na stronie internetowej Stowarzyszenia cyklicznie załączamy przesyłane artykuły, bądź też większe opracowania.

Obecnie chcielibyśmy zachęcić do zapoznania się z nową, bardzo ciekawą publikacją Pani Moniki Raczyńskiej-Sędzikowskiej – Głównej Inwentaryzator w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Artykuł Intrygujące! „Czym w muzeum zajmuje się inwentaryzator zbiorów?” w przystępny sposób przybliża rolę inwentaryzatora muzealnego, ukazując jednocześnie złożoność jego funkcji oraz strukturalne powiązania w organizmie instytucji. Dla inwentaryzatorów z długim stażem lektura może się okazać podróżą w głąb własnych doświadczeń, osoby rozpoczynające przygodę w tym zawodzie znajdą w artykule wszelkie kwestie, z którymi będą się spotykać – poznają również blaski i cienie codziennej pracy inwentaryzatora.

Zachęcamy serdecznie do przyłączenia się do prac w Stowarzyszeniu, dzielenia się swoim doświadczeniem oraz do proponowania materiałów do publikacji na stronie internetowej (adres do korespondencji: stowarzyszeniepsim@gmail.com).

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych