Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Z przyjemnością dzielimy się informacją o kontynuacji w 2021 r. współpracy Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych z firmą Marsh. Nasze Stowarzyszenie, wraz z Partnerem, będzie przez kolejny rok realizować działania mające na celu promowanie standardów, dobrych praktyk ubezpieczania zbiorów muzealnych oraz budowania profesjonalnych relacji między muzeami i brokerami.

Warto zaznaczyć, iż w ubiegłym roku zostały zrealizowane wspólne działania, obejmujące m.in. dwa webinaria (Kluczowe wyzwania związane z likwidacją szkód z ubezpieczeń dzieł sztuki i Zarządzanie ryzykiem cybernetycznym – nowe wyzwania dla sektora publicznego oraz edukacji) oraz publikację artykułu autorstwa Blanki Kuzdro-Chodor pt. Wypożyczenia obiektów o niskiej wartości a ubezpieczenie – co proponuje rynek ubezpieczeniowy w tym zakresie?, które zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez uczestników spotkań oraz czytelników.

Jednocześnie chcielibyśmy bardzo podziękować Partnerowi za dotychczasową współpracę oraz za składane propozycje nowych inicjatyw. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach nasz Partner ponownie podzieli się wiedzą i doświadczeniem z zakresu ubezpieczania muzealiów – zarówno w formie materiałów, jak i kolejnych spotkań w ramach webinariów.

Dla tych z Państwa, którzy nie mieli dotąd okazji do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firmy Marsh podczas wydarzeń organizowanych czy współorganizowanych przez PSIM, zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi (PDF) oraz do kontaktu z przedstawicielem Partnera.

Firma Marsh oferuje profesjonalną obsługę brokerską w zakresie zarządzania ryzykiem majątkowym i ubezpieczeniem instytucji kultury, obejmującym, m.in., dzieła sztuki i wystawy, oraz ubezpieczeniem dla branży jubilerskiej i numizmatycznej. Firma zatrudnia w Polsce ponad stu brokerów, oferując kompleksową obsługę w ramach programu Praktyka Marsh Fine Arts, dedykowanego do obsługi sektora kultury.

Zespół ekspertów Marsh zapewnia „szyte na miarę” rozwiązania, zapewniające ochronę każdego rodzaju dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich, w tym m.in.: obrazów, rzeźb, antyków, mebli, książek antykwarycznych, rękopisów, szkła, ceramiki, rekwizytów, pamiątek, klasyków filmowych, nagrań audio, tkanin, biżuterii, zabytkowych samochodów, kolekcji przyrodniczych, zbiorów bibliotecznych, monet oraz znaczków pocztowych.

Szczegółowe informacje o ofercie firmy Marsh znaleźć można na stronie internetowej firmy.

Kontakt do przedstawiciela:

Blanka Kuzdro-Chodor 
Broker Dyrektor, Lider Praktyki Ubezpieczeń Dzieł Sztuki 
tel.: +48 601 348 538 
e-mail: blanka.kuzdro-chodor[at]marsh.com