Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

naszym celem jest podnoszenie standardu pracy w zakresie zarządzania kolekcją muzealną, poprzez wymianę wiedzy i naszych doświadczeń oraz we współpracy z profesjonalistami z branży muzealnej. Po ponad trzech latach mamy przyjemność przedstawić Państwu naszych PSIM-owych autorów. Jest to grono profesjonalistów-inwentaryzatorów i muzealników, którzy z pasją dzielą się swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem, zarówno w formie artykułów, prezentacji szkoleniowych, tłumaczeń czy streszczeń odpowiedzi merytorycznych na zadane do PSIM pytania.

Są to również osoby, które współpracowały przy stworzeniu szablonów dokumentów, wytycznych do pracy inwentaryzatorów, jak i bieżących opisów wydarzeń organizowanych przez PSIM oraz administratorzy naszej strony internetowej.

Dzięki autorom naszych publikacji cele statutowe PSIM nabierają konkretnych kształtów, a ponad 100 inwentaryzatorów oraz muzealników ma okazję, by poszerzyć swoją wiedzę i poznać się wzajemnie. Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi biogramami i podsumowaniem tematycznym pracy autorów PSIM, które znajdziecie na podstronie Nasi Autorzy. Staraliśmy się tak skonstruować biogram, by mogli Państwo znaleźć podpowiedź, z którym autorem nawiązać kontakt, gdyby pojawiły się kolejne potrzeby konsultacji. Lista autorów skonstruowana jest alfabetycznie, wraz z podaniem nazwy muzeum, którego autor jest pracownikiem i zajmowanym stanowiskiem. Opis szczegółowe znajdują się pod linkiem każdego z autorów.