Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

za nami intensywne dni Walnego Zebrania Członków i Konferencji towarzyszącej, wypełnione merytorycznymi wykładami, dyskusjami, nawiązywaniem kontaktów z inspirującymi osobami. Mamy nadzieję, że spotkanie spełniło Państwa oczekiwania i ufamy, że w konstruktywny sposób przyczyniło się do ewaluacji szerokiego spectrum wyzwań, jakie obecna rzeczywistość stawia przed inwentaryzatorami, opiekunami zbiorów muzealnych i archiwalnych, jak również specjalistami od różnego rodzaju zabezpieczeń. Mieliśmy również okazję do spojrzenia w przyszłość, gdzie rzeczywistość cyfrowa jawi się jako jedno z największych wyzwań. Zachęcamy do kontaktu z nami – przesyłajcie Państwo swoje opinie, dzielcie się problemami, definiujcie nowe zagadnienia. Wspólna dyskusja wokół tematów leżących u podstaw naszej działalności jest najlepszą formą wyznaczania  kierunków współpracy oraz określania rozwiązań problemów.

Niezwykle nas cieszy liczne uczestnictwo w konferencji. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Ogółem udział w spotkaniu wzięło 167 osób z 75 instytucji. Wielu osobom musieliśmy odmówić – za co przepraszamy – niemniej ograniczenia związane z organizacją spotkania wymusiły na nas te trudne decyzje. Mamy nadzieję, że przyszłe wydarzenia będą równie atrakcyjne, a ci z Państwa, którzy nie towarzyszyli nam teraz, będą mieli w przyszłości możliwość uczestnictwa. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych – jest to najpewniejsza forma zapewnienia sobie udziału w spotkaniach.  Nasze Stowarzyszenie stawia sobie za priorytet poznawanie opinii, problemów oraz uczestniczenie w rozwiązywaniu trudnych spraw, jakie trapią Członków w codziennej pracy.

Organizacja tak rozbudowanego spotkania nie byłaby możliwa bez zaangażowania ogromnej rzeszy osób. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim z Państwa, którzy wsparli nasze działania i aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach. Bardzo dziękujemy Partnerom wydarzenia – Dyrekcji i Członkom zespołów Muzeum Fotografii w Krakowie i Archiwum Narodowego w Krakowie. Dziękujemy za stworzenie przyjaznych przestrzeni i profesjonalną obsługę, zaprezentowanie swoich siedzib oraz zapoznanie nas ze swoją pracą. Gratulujemy osiągnięć! Dziękujemy prelegentom za wysoki poziom  merytoryczny wystąpień . Wiele się nauczyliśmy, poznaliśmy też wiele nowych  aspektów, które wytyczą dalsze kierunki naszego działania. Mamy nadzieję na dalszą współpracę w przyszłości.

Gorące podziękowania kierujemy do Partnerów Stowarzyszenia, firm: Art Transit, Marsh Polska i MobileMS, jak również do Partnerów Konferencji – firm: Beskid Plus, Ceiba, PIQL Polska, i Skanowanie.pl. Wasze wsparcie pozwoliło za zapewnienie najwyższego standardu spotkania, a prezentacje przybliżyły problematykę, z jaką każdego dnia zmierzamy się w naszej pracy.

Takie  kilkudniowe spotkania wymagają zaspokojenia podstawowych potrzeb, do których należy również podtrzymanie dobrego samopoczucia. W tej kwestii wsparł nas zespół firmy Kwant Bistro, zapewniając  zdrowe i wartościowe posiłki, umożliwiające wytrwanie w trakcie kilkunastogodzinnych sesji, jak również wspaniałą oprawę wieczornego koktajlu. Podziękowania dla całego zespołu kierujemy na ręce właścicieli firmy za profesjonalną organizację cateringu i zapewnienie  wszelkich udogodnień. Wyrazy szczególnego uznania otrzymują od nas Szefowie kuchni: Pan Zbigniew Sekuła oraz Pan Daniel Gołąb.

W niniejszym poście zamieszczamy krótka fotorelację z wydarzenia. W najbliższym czasie prześlemy  Państwu raport zawierający podsumowanie konferencji Bezpieczeństwo zbiorów. Wyzwania i rozwiązania w obszarze fizycznego, cyfrowego i prawnego zabezpieczania kolekcji publicznych. Jesteśmy też w trakcie opracowania wyników ankiet, w których podzielili się Państwo z nami swoimi uwagami. Wszelkie informacje zostaną opracowane i uwzględnione przy planowaniu kolejnych zadań.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność na spotkaniu i do zobaczenia na kolejnych!

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych.