Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza Koleżanka, Wieceprezes III kadencji PSIM – Marta Bienias – została laureatką tegorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Wyróżnienie objęło kategorię: RESTYTUCJA UTRACONYCH DZIEŁ.

Pani Marta Bienias pełni obecnie funkcję kierownika Działu Zbiorów i Inwentarzy Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie, którą objęła po wieloletniej pracy na stanowisku głównego inwentaryzatora w Muzeum Narodowym w Warszawie. Została uhonorowana za wzorową postawę względem utraconego w wyniku II wojny światowej polskiego dziedzictwa oraz działalność w obszarze muzealnictwa, gdzie odniosła znaczący wpływ na skuteczną i efektywną restytucję utraconych dóbr kultury oraz badania w zakresie tematyki polskich start wojennych.

Cieszymy się i jesteśmy niezmiernie dumni, że nasze Stowarzyszenie tworzą osoby kompetentne i otwarte na nowe wyzwania zawodowe – muzealnicy pełni pasji i uporu w dążeniu do celów. Jednocześnie cieszymy się, że doceniona została trudna, pełna wyzwań i nierzadko mozolna praca inwentaryzatora, przyczyniająca się w tak wydatny sposób do ochrony naszego dziedzictwa kulturowego.

Dlatego z radością dzielimy się z Państwem tą wiadomością, a naszej Koleżance i członkini Stowarzyszenia serdecznie gratulujemy! Więcej informacji na temat tegorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa: Znamy laureatów Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023 - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych