Inwentaryzatorzy! Muzealnicy!

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku po raz kolejny organizuje wyścigi smoczych łodzi na Motławie w ramach obchodów Europejskich Dni Morza i Dnia Muzealnika. Co łączy te dwa święta?

W wyścigach od paru lat biorą udział osady wystawiane przez pomorskie muzea oraz instytucje kultury, m.in.: Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku czy Archiwum Państwowe w Gdańsku.

Wśród członków osad są również nasze koleżanki i koledzy inwentaryzatorzy. PSIM otrzymał oficjalne zaproszenie do udziału w wyścigach, za które serdecznie dziękujemy! W imieniu Zarządu zachęcamy do kibicowania wszystkim załogom w Gdańsku w piątek 25 maja 2018 r. o godz. 17:00 lub do osobistego udziału w wyścigach.

Wszelkich informacji dotyczących organizacji zawodów udzieli Brygida Sonnack – Główny Inwentaryzator Zbiorów NMM (b.sonnack@nmm.pl).

Załączamy do wglądu zaproszenie dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego (PDF, 774 KB) i jeszcze raz gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wyścigach.