mamy przyjemność poinformować o potwierdzonych datach kolejnej międzynarodowej konferencji inwentaryzatorów muzealnych. Spotkanie odbędzie się w terminie 12-14 listopada 2020 r. w Strasburgu we Francji.

Organizatorem konferencji jest francuskie stowarzyszenie inwentaryzatorów muzealnych AFROA z dużym wsparciem nieformalnej grupy liderek i liderów europejskich stowarzyszeń inwentaryzatorów muzealnych. Konferencja to szansa na spotkanie z branżowymi partnerami, ale również świętowanie 20 lat od pierwszej międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Paryżu w 2000 roku!

Główne tematy konferencji to:

1. międzynarodowe umowy użyczenia a odpowiedzialność i ubezpieczenia użyczanych obiektów. (kto, kiedy i za ile),
  2. sesja treningu kurierskiego,
  3. odpowiedź na pytanie: czy możliwy jest międzynarodowy europejski Facility Report,
  4. dbałość muzeów o zrównoważony rozwój i koszty działań muzeów – jaka w tym rola inwentaryzatora?

Tematy konferencji odzwierciedlają pracę, którą wykonujemy wszyscy, współpracując i szukając sposobów, aby dzielić się naszym dziedzictwem z jak największą liczbą odbiorców.

Zachęcamy do udziału w konferencji – szczegóły dostępne są na stronie: https://www.erc2020.org/

Do zobaczenia w Strasburgu!

ERC 2020 – Save the date