Szanowni Państwo, Koleżanki, Koledzy,

mamy przyjemność poinformować o potwierdzonych datach kolejnej edycji Kongresu Europejskich Inwentaryzatorów. Spotkanie odbędzie się Rzymie, w dniach 6-8 listopada 2024 r.

Organizatorem Kongresu jest włoskie stowarzyszenie inwentaryzatorów – Associazione Italiana dei Registrar di Opere d'Arte (www.registrarte.org). Jest to już drugie spotkanie organizowane przez naszych włoskie Koleżanki i Kolegów.

Główne tematy tegorocznej konferencji będą obejmować następujące zagadnienia:

Wytworzone we Włoszech/Włoskie doświadczenia – praca we włoskich muzeach i obiektach historycznych, omówienie casusu Wenecji, włoskie przepisy dotyczące użyczeń, doświadczenia w zakresie magazynowania we włoskich muzeach.

Zrównoważony rozwój – sytuacja kurierów po Covid, przyszłość transportu morskiego i kolejowego, zrównoważone wystawy a zrównoważone emisje, inwentaryzatorzy i zrównoważona sztuka współczesna.

Nowe granice – przyszłość inwentaryzatorów, kodeksu etyki, zwrot skradzionych dzieł sztuki, współpraca z krajami Wschodu, nowe dziedzictwo w postaci dóbr luksusowych, nowe nabytki.

Tematy konferencji odzwierciedlają pracę, jaka jest wykonywana przez nas wszystkich wspólnie na rzecz udostępniania i dzielenia się dziedzictwem z jak największą liczbą odbiorców.

Zachęcamy do udziału w konferencji – szczegóły dostępne są na stronie: erc2024.org

Do zobaczenia w Rzymie!