Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki i Polskie Stowarzyszenie Inwentaryzatorów Muzealnych zapraszają muzealników i konserwatorów do udziału w wykładzie połączonym z dyskusją dotyczącą najnowszych badań nad warunkami środowiskowymi w muzeach. Będzie to wyjątkowa możliwość dla polskiego środowiska muzealniczego wysłuchania opinii dr hab. Michała Łukomskiego – kierownika grupy Konserwacja Prewencyjna w The Getty Conservation Institute – na temat standardów opieki nad zbiorami.

termin: piątek, 27 marca 2020 r., godz. 11:00-13:00

miejsce: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa, sala multimedialna (wejście bezpośrednie od strony ul. Burschego)

grupa docelowa: pracownicy muzeów, inwentaryzatorzy, konserwatorzy

limit uczestników: 50 osób (spotkanie bezpłatne)