Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

z przyjemnością przedstawiamy kolejną publikację w ramach Cyklu publikacji: dobre praktyki, wzory dokumentów, szablony, prezentującą Regulamin inwentaryzacji w formie spisu z natury.

Proponowana pozycja stanowi kompendium wiedzy na temat zasad inwentaryzacji, które, w zależności od uwarunkowań wewnętrznych muzeów, mogą zostać wdrożone w całości lub w wybranym czy też nieco zmodyfikowanym zakresie. Regulamin został poprzedzony szerokim wstępem, obejmującym wytyczne odnośnie ogólnych zasad inwentaryzacji oraz opisującym najważniejsze kwestie związane z procesem kontroli zbiorów muzealnych. Ponadto, Regulamin został opatrzony w przydatne komentarze i załączniki.

Omawiany temat obejmuje dla nas, inwentaryzatorów, jeden z podstawowych obszarów działań, niemniej ufamy, iż prezentowane materiały okażą się pomocne w realizacji statutowych zadań.

Zasady korzystania z opisanych powyżej propozycji odnajdziecie Państwo pod linkiem: Zasady korzystania z szablonów. Wszystkie dokumenty udostępnione zostają na licencji Creative Commons 4.0 Polska.

Gorąco zachęcamy do lektury i podzielenia się swoimi opiniami!

Pliki do pobrania: