Walne Zebranie Członków PSIM

Konferencja pt. Pomiędzy materialnym a wirtualnym – ewidencja i cyfryzacja zbiorów muzeum 

14 czerwca 2021 i 15-18 czerwca 2021 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych oraz Pomorskiej Międzymuzealnej Grupy ds. Digitalizacji DigiMuz – organizatorów wydarzenia – pragniemy zaprosić członków PSIM na Walne Zebranie Członków (WZC) 2021 oraz towarzyszącą konferencję pt. Pomiędzy materialnym a wirtualnym – ewidencja i cyfryzacja zbiorów muzeum. Wydarzenia odbędą się w terminie 14 czerwca i 15-18 czerwca 2021 r. Ze względu na pandemię COVID-19, WZC i konferencja odbędą się on-line z wykorzystaniem platformy do wideokonferencji Zoom.

Wydarzenie zostało podzielone na pięć dni – od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-16:00/16:30. Pierwszy dzień, poświęcony działalności PSIM, będzie Walnym Zebraniem Członków Stowarzyszenia oraz przestrzenią do poruszenia problemów, z którymi borykamy się w codziennej pracy inwentaryzatora. Przez pozostałe cztery dni zapraszamy do uczestnictwa w konferencji!

Zarówno członków PSIM, jak i wszystkich inwentaryzatorów i muzealników odpowiedzialnych za zbiory zachęcamy do bezpłatnego udziału w konferencji towarzyszącej WZC 2021. Tematyka wydarzenia dotyczy wybranych rozwiązań z użyciem nowoczesnych technologii wspierających pracę muzeów w zarządzaniu zbiorami. Celem tegorocznej konferencji jest omówienie rozległego zakresu zastosowań technologii cyfrowych w muzealnictwie, aspekty prawne, perspektywy rozwoju, ale również zagrożenia z tym związane. Porozmawiamy o możliwościach wykorzystania metadanych w szeroko pojętej działalności muzealnej. Przejdziemy przez każdy etap procesu: od tworzenia baz danych, poprzez inwentaryzację i znakowanie obiektów, aż do udostępniania owoców procesu digitalizacji zbiorów z wykorzystaniem stron internetowych i katalogów online. Przybliżymy uczestnikom problem migracji danych i zmiany systemu do zarządzania kolekcją oraz bardzo istotną kwestię bezpieczeństwa baz danych i ochrony ich zawartości.

Ramowy program WZC PSIM 2021 i KONFERENCJI znajdą Państwo poniżej.

Zgłoszenia na konferencję (skan wypełnionego i podpisanego formularza), prosimy przesłać do 7 czerwca 2021 r. na adres e-mailowy: stowarzyszeniepsim@gmail.com.

Dodatkowe informacje mogą Państwo uzyskać od koordynatorów organizacyjnych:

Marty Bienias, PSIM MBienias@mnw.art.pl

Katarzyny Reszki, PSIM katarzyna.reszka2@gmail.com

Brygidy Sonnack, PSIM i DigiMuz brygida.sonnack@gmail.com

Liczymy na Państwa udział w wydarzeniu i serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania: