Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

pierwsze nieformalne spotkanie inwentaryzatorów na platformie Zoom jest już za nami. Seria takich spotkań to pomysł na lepsze poznanie się i integrację środowiska. Doceniamy wartość osobistych rozmów i spotkań z osobami z różnych części kraju, a coroczne zjazdy inwentaryzatorów podczas Walnego Zebrania Członków, połączonego z konferencją, sprzyjały wymianie doświadczeń.

W obecnej sytuacji możliwość kontaktu na łączach w czasie rzeczywistym z Koleżankami i Kolegami z branży jest dla wielu z nas nieoceniona. Potwierdziło to już pierwsze spotkanie i udział 33 członków Stowarzyszenia.

Organizatorem i prowadzącym był Adam Jeżewski, który podjął wątek pracy koordynatorów regionalnych Stowarzyszenia. Agnieszka Sowa opowiedziała o wyzwaniach w roku pandemii, z jakimi zmagało się Muzeum Śląskie w Katowicach, a projekt nowej strony www naszego Stowarzyszenia przybliżyły Katarzyna Reszka, Luiza Fijałkowska i Alicja Kaźmierkiewicz.

Chętnych do przedstawienia tematu lub poruszenia określonego zagadnienia do dyskusji podczas kolejnego wirtualnego spotkania prosimy o kontakt z Adamem Jeżewskim, e-mail: adam.jezewski@lazienki-krolewskie.pl.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych