Drogie Koleżanki i Koledzy,

z przyjemnością dzielimy się informacją o kontynuacji w 2022 r. współpracy Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych z firmą Marsh. Nasze Stowarzyszenie wraz z Partnerem kolejny rok z rzędu podejmie działania mające na celu promowanie standardów i dobrych praktyk ubezpieczania zbiorów muzealnych oraz budowania profesjonalnej współpracy inwentaryzatorów muzealnych z brokerami.

Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku wspólnie zrealizowaliśmy podczas konferencji towarzyszącej Walnemu Zebraniu Członków PSIM pt. Pomiędzy materialnym a wirtualnym – ewidencja i cyfryzacja zbiorów muzeum jedno z wystąpień. Przedstawicielka Marsh – Pani Anna Pluta – poprowadziła panel pt. Ubezpieczenia Cyber w instytucjach kultury w ramach panelu dyskusyjnego dotyczącego wyzwań pracy z kolekcjami cyfrowymi w muzeum. Wystąpienie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i zostało przyjęte bardzo pozytywnie.

Tym samym serdecznie dziękujemy Partnerowi za dotychczasową współpracę oraz propozycję nowych inicjatyw. Ufamy, że w najbliższych miesiącach po raz kolejny nasz Partner podzieli się wiedzą i doświadczeniem z zakresu ubezpieczania muzealiów, zarówno w formie artykułów jak i webinariów. Nasze najbliższe spotkanie podczas majowej konferencji pt. Badania proweniencyjne w pracy inwentaryzatora muzealnego i w procesie zarządzania kolekcją to okazja do spotkania bezpośredniego z przedstawicielami Marsh, do czego serdecznie zachęcamy.

Tych z Państwa, którzy nie mieli okazji do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firmy Marsh podczas wydarzeń organizowanych czy współorganizowanych przez PSIM, zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi (PDF, 323 KB) oraz do kontaktu z Partnerem.

Marsh oferuje profesjonalną obsługę brokerską w zakresie zarządzania ryzykiem majątkowym i ubezpieczania instytucji kultury, wystaw i dzieł sztuki, oraz przemysłu jubilerskiego i numizmatycznego. Firma zatrudnia w Polsce ponad 130 brokerów ubezpieczeniowych oraz posiada w swoich strukturach Praktykę Marsh Fine Arts, dedykowaną do obsługi sektora kultury.

Zespół ekspertów Marsh zapewnia „szyte na miarę” rozwiązania zapewniające ochronę każdego rodzaju dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich, w tym m.in.: obrazów, rzeźb, antyków, mebli, książek antykwarycznych, rękopisów, szkła, ceramiki, rekwizytów i pamiątek, klasyków filmowych i nagrań audio, tkanin, biżuterii, zabytkowych samochodów, kolekcji przyrodniczych, zbiorów bibliotecznych, monet oraz znaczków pocztowych.

Szczegółowe informacje o ofercie firmy Marsh znaleźć można na stronie internetowej.

Kontakt do przedstawicielki firmy Marsh:

Blanka Kuzdro-Chodor
Broker Dyrektor, Lider Praktyki i Ubezpieczeń Dzieł Sztuki