Drogie Koleżanki i Koledzy,

z przyjemnością informujemy  o kontynuacji w 2023 roku współpracy Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych z firmą Marsh.

Nasze Stowarzyszenie, wraz z Partnerem, przez kolejny rok z rzędu będzie podejmować działania mające na celu promowanie standardów i dobrych praktyk ubezpieczania zbiorów muzealnych oraz budowanie profesjonalnej współpracy inwentaryzatorów muzealnych z brokerami.

Warto zaznaczyć, że do tej pory Marsh uczestniczył jako nasz Partner m.in. w  konferencjach towarzyszących Walnemu Zebraniu Członków PSIM w latach 2021 i 2022. Tak będzie również w tym roku – nasz Partner podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na majowej konferencji poświęconej bezpieczeństwu zbiorów, podczas której pani Blanka Kuzdro-Chodor wystąpi z prelekcją pt. „Dodatkowe zapisy do umów ubezpieczenia, sytuacja geopolityczna a ubezpieczenia eksponatów podczas transportu, wystąpienie szkody – zasady postępowania”. Będzie to również okazja do bezpośredniego spotkania się z przedstawicielką firmy Marsh i zadawania pytań, do czego serdecznie zachęcamy.

Tych z Państwa, którzy nie mieli okazji do nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firmy Marsh podczas wydarzeń organizowanych czy współorganizowanych przez PSIM, zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi (PDF) oraz do kontaktu z Partnerem.

Marsh oferuje profesjonalną obsługę brokerską w zakresie zarządzania ryzykiem majątkowym i ubezpieczania instytucji kultury, wystaw i dzieł sztuki, oraz przemysłu jubilerskiego i numizmatycznego. Firma zatrudnia w Polsce ponad 130 brokerów ubezpieczeniowych oraz posiada w swoich strukturach Praktykę Marsh Fine Arts, dedykowaną do obsługi sektora kultury.

Zespół ekspertów Marsh zapewnia „szyte na miarę” rozwiązania zapewniające ochronę każdego rodzaju dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich, w tym m.in.: obrazów, rzeźb, antyków, mebli, książek antykwarycznych, rękopisów, szkła, ceramiki, rekwizytów i pamiątek, klasyków filmowych i nagrań audio, tkanin, biżuterii, zabytkowych samochodów, kolekcji przyrodniczych, zbiorów bibliotecznych, monet oraz znaczków pocztowych.

Szczegółowe informacje o ofercie firmy Marsh znaleźć można na stronie internetowej, pod adresem: https://www.marsh.com/pl/pl/home.html.

Pili do pobrania:


Kontakt do przedstawiciela Marsh:

Blanka Kuzdro-Chodor
Broker Dyrektor, Lider Praktyki Ubezpieczeń Dzieł Sztuki
tel.: +48 601 348 538
e-mail: blanka.kuzdro-chodor@marsh.com