w tym roku, ze względu na szczególną sytuację, w której się znaleźliśmy i obowiązujący stan epidemii spotkanie na Walnym Zebraniu Członków zorganizowaliśmy w nowej formule, z wykorzystaniem platformy do wideokonferencji. Pomimo obaw o techniczną stronę wydarzenia, posiedzenie WZC przebiegło pomyślnie i dało nam przestrzeń do rozmów. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania, jednocześnie dziękujemy za aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Chcielibyśmy również poinformować, że dokonaliśmy zmiany we władzach stowarzyszenia.

W najbliższych dniach dopełnimy formalności związanych ze zmianami, niemniej już dziś prezentujemy nowy skład Zarządu:

• Prezes: Katarzyna Reszka – Muzeum Historii Żydów Polskich Polin
  • Wiceprezes: Marta Bienias – Muzeum Narodowe w Warszawie
  • Członek Zarządu: Aldona Modrzewska – Muzeum Historii Żydów Polskich Polin
  • Członek Zarządu: Bogusława Klat – Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum
  • Członek Zarządu: Adam Jeżewski – Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
  • Członek Zarządu: Małgorzata Bogdańska-Krzyżanek – Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
  • Członek Zarządu: Joanna Ślaga – Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Funkcja sekretarza i skarbnika zostanie przypisana do poszczególnych osób na pierwszym posiedzeniu Zarządu.

Komisja rewizyjna:

• Natalia Ładyka – Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum
  • Luiza Fijałkowska – Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum
  • Łukasz Rutka – Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Miło nam również poinformować, że Walne Zebranie Członków przyjęło sprawozdania merytoryczne, finansowe i sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, udzieliło absolutorium dla ustępującego Zarządu oraz przyjęło plan działalności PSIM na rok 2020/2021.