Polskie Stowarzyszenie Inwentaryzatorów Muzealnych, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zapraszają muzealników do udziału w warsztatach poświęconych opiece nad zbiorami sztuki współczesnej. 22 listopada 2019 r. (piątek) w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się drugi warsztat pt. Opieka kuratorsko-konserwatorska nad dziełami sztuki współczesnej.

Spotkanie ma charakter roboczy, jego celem jest wspólne wypracowanie standardów i rekomendacji - organizatorzy zaplanowali dyskusję podzieloną na dwa bloki tematyczne:

• przygotowanie do nabywania dzieł sztuki współczesnej,
  • rola kuratora, opiekuna zbiorów, konserwatora.

termin: 22 listopada 2019 r.
miejsce: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa, sala pomnikowa, poziom 0
grupa docelowa: pracownicy muzeów ze zbiorami sztuki współczesnej
limit uczestników: 25 osób (decyduje kolejność zgłoszeń, przy dużym zainteresowaniu preferowana 1 osoba reprezentującą 1 instytucję)
warsztaty są bezpłatne